برای ثبت رايگان آگهی در حياطمون ، ابتدا بايد از اینجا عضو سايت شويد. با زدن دكمه ثبت آگهی در صفحه اصلی می توانيد ثبت آگهى در حياطمون را آغاز كنيد. ضمن اين كه ثبت آگهی در حياطمون صرفا مختص ايرانيان خارج از كشور می باشد .

واضح است كه هموطنان عزيز ساكن ايران هم می توانند از دسته بندى هاى مختلف مانند كاريابى و املاك در شهرهاى مختلف دنيا جهت مشاهده آگهى ها بهره ببرند .
شما تنها با عضو شدن در حياطمون می توانيد آگهى خود را به صورت رايگان ثبت كنيد . ضمن اين كه ثبت آگهی در حياطمون صرفا مختص ايرانيان خارج از كشور می باشد .

واضح است كه هموطنان عزيز ساكن ايران هم می توانند از دسته بندى هاى مختلف مانند كاريابى و املاك در شهرهاى مختلف دنيا جهت مشاهده آگهى ها بهره ببرند .
برای اين كه به آگهى خود اعتبار ببخشيد و توجه كاربران را به آن جذب كنيد بهتر است براى آگهى خود عكس انتخاب كنيد . برای ثبت آگهى رايگان در حياطمون ، انتخاب عكس هيچ محدوديتى ندارد . تنها هنگام انتخاب عكس ، همه ى عكس ها را يكجا انتخاب و آپلود كنيد .

چنانچه حداقل يكى از موارد زير براى عكس شما صدق كند ، آگهی مورد نظر پاك خواهد شد :
 • عكس بدون كيفيت و بيش از حد كوچك
 • عكس غير واقعی
 • استفاده ابزاری از افراد در عكس
 • عكس هاى حاوى محتواى مستهجل
 • مغايرت محتواى عكس با قوانين بين المللى
 • عكس نياز به چرخش داشته باشد
در صورتى كه هيچكدام از موارد بالا براى آگهی شما صادق نيست ، ولي آگهی شما حذف شده است ، برای پيگيرى و بازيابى آگهى خود ،عكس آگهی به همراه ايميلى كه با آن آگهى را ثبت كرده ايد را از طريق تماس با ما برای تيم پشتيبانى حياطمون ايميل كنيد .
ويژه كردن آگهى ميتواند توجه كاربران و بازديد كنندگان را تا ٥ برابر به آگهی شما بيشتر كند .

براى ويژه كردن آگهى خود در حياطمون ميتوانيد از دو راه اقدام كنيد :

راه اول : در هنگام ثبت رايگان آگهى

بعد از پر كردن موارد مربوط به ثبت آگهى ، شما با سه گزينه رو به رو می شويد : ثبت رايگان آگهى ، ويژه كردن آگهى و ويترين كردن آگهى براى ويژه كردن آگهی خود پس از زدن دكمه ويژه كردن آگهی ، يكی از تعرفه ها را انتخاب می كنيد و پس از پرداخت تعرفه از طريق كارت بانك هاى بين المللى آگهى شما ويژه می شود .

راه دوم : بعد از ثبت رايگان آگهى

ممكن است كمى بعد يا حتی چند روز بعد از ثبت رايگان آگهی خود تصميم به ويژه كردن آگهی بگيريد ،براى اين كار بعد از ورود به حساب كاربری خود به قسمت آگهی های من برويد ، زير آگهی مورد نظر ، روی دكمه ويژه كردن آگهى بزنيد ، تعرفه مورد نظر خود را انتخاب كنيد و پس از پرداخت از طريق كارت بانك هاى بين المللى ، آگهى شما ويژه می شود .
با قرار دادن آگهى در ويترين حياطمون می توانيد توجه صدها هزار كاربر و بازديدكننده را به آگهى خود جذب كنيد .

براى قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون مى توانيد از دو راه اقدام كنيد :

راه اول : در هنگام ثبت رايگان آگهى

بعد از پر كردن موارد مربوط به ثبت آگهى ، شما با سه گزينه رو به رو مي شويد : ثبت رايگان آگهى ، ويژه كردن آگهى و ويترين كردن آگهى براى قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون پس از زدن دكمه ويترين كردن آگهی آگهی ، يكی از تعرفه ها را انتخاب می كنيد و پس از پرداخت تعرفه از طريق كارت بانك هاى بين المللى آگهى شما در ويترين قرار داده می شود .

راه دوم : بعد از ثبت رايگان آگهى

ممكن است كمى بعد يا حتی چند روز بعد از ثبت رايگان آگهی خود تصميم به قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون بگيريد ،براى اين كار بعد از ورود به حساب كاربری خود به قسمت آگهی های من برويد ، زير آگهی مورد نظر ، روی دكمه ويترين كردن آگهى بزنيد ، تعرفه مورد نظر خود را انتخاب كنيد و پس از پرداخت از طريق كارت بانك هاى بين المللى ، آگهى شما در ويترين حياطمون قرار داده می شود .
در صفحه اصلی حياطمون می توانيد دسته بندی و سپس شهر مورد نظر خود را انتخاب كنيد و روى دكمه جستجو بزنيد تا آگهى هاى درج شده در حياطمون براى شما به نمايش در بيايند . ضمن اين كه برای مشاهده آگهى ها نياز نيست در حياطمون عضو شويد .
اگر قصد دارید جستجوی خود را دقیق‌تر انجام دهید و یک سری فاکتورها را نیز در آن دخیل کنید از قسمت فیلتر می‌توانید استفاده نمایید. برای مثال برای خرید خودرو فاکتورهایی مثل برند خودرو، کارکرد و سال ساخت و برای خانه فاکتورهایی مثل تعداد اتاق، متراژ و محدوده اهمیت دارند که با محدود کردن این عوامل به نتایجی خواهیم رسید که مورد علاقه ما هستند، در این حالت تصمیم‌گیری ساده‌تر و گزینه‌های انتخابی محدودتر خواهند شد.

پس از به نمايش در آمدن آگهى هاى دسته بندی مورد نظر ، در زير دسته بندى ها ، فيلتر هاى مرتبط با دسته بندى جستجو شده نمايش داده می شوند و شما ميتوانيد با استفاده از فيلتر ها ، دقيق تر دنبال آگهی مورد نياز خود بگرديد .
معامله ی حضوری ؛ امن‌ترین راه معامله
 • معامله و پرداخت حضوری: امن‌ترین و بهترین راه خرید، معامله ی حضوری است. یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده، کالا را ببیند، بررسی کند و همان زمان مبلغ را پرداخت نماید. هرگز بعد از تحویل کالا یا خدمات، پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید.
 • مکان امن: برای معامله ی حضوری، مکان‌های عمومی و شلوغ مانند شعب بانک و کلانتری‌ها مناسب هستند.
 • شواهد معامله: بهتر است هنگام خرید کالا، رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.
نکات مهم در انتقال وجه:
 • پرداخت نقدی: بهتر است پرداخت مبلغ به صورت نقدی باشد.
 • پرداخت اینترنتی و کارت به کارت: در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت، به دیدن رسید پرداخت اکتفا نکنید. قبل از تحویل کالا، شخصاً از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید .
نکات مهم پیش از معامله :
 • بیعانه ندهید: هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و... پرداخت نکنید. در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد، لطفاً مورد را از طریق «تماس با ما » به تيم پشتيبانی حياطمون اطلاع دهید.
 • ذخیرهٔ اطلاعات: اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.
 • امنیت در ملاقات: اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید بپردازید یا کالای گران قیمتی را با خود حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً کسی همراه شما باشد. در غیر این صورت، فردی را در جریان جزئیات مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.
 • درخواست فاکتور خرید: در مورد برخی کالاها مثل طلا و جواهر، بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.
 • درخواست بسته‌بندی اولیه: برای خرید وسایل الکترونیکی (مانند گوشی موبایل، تبلت، لپتاپ و …)، بهتر است از فروشنده بخواهید بسته‌بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.
 • مدارک مالکیت و شناسایی کالا: در معاملات خودرو، بررسی تمام مدارک مالکیت و شناسایی خودرو الزامی است. تجربه نشان داده است خودروهایی که با تفویض وکالت‌های مکرر مورد معامله قرار می گیرند، مشکوک هستند.
 • پرهیز از مزاحمت: دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است، فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.
امکان معاملهٔ حضوری وجود ندارد؟ دقت کنید:
 • اطمینان از کالا: قبل از دیدن کالا و بررسی مشخصات مورد نظرتان، پرداخت نکنید.
 • دریافت مبلغ: برای پیگیری واریز مبلغ، حتماً حساب خود را چک کنید و به تصویر فیش پرداختی و رسید پرداخت اینترنتی اعتماد نکنید.
 • تصاویر و اطلاعات کالا: از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از کالا را در اختیار شما بگذارد .
 • پرهیز از اعتماد بی‌جا: ارائه کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس، شمارهٔ تلفن ثابت، اطلاعات حساب بانکی، شناسهٔ شبکه های اجتماعی و ... معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست. چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.
 • خرید پستی: در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا، هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش بدون خطر نیست و حياطمون این روش را توصیه نمی‌کند.
 • مغایرت کالا با اطلاعات آگهی: در صورت مطابق‌ نبودن مشخصات کالا با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، کالا را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.
نقش حياطمون در معاملات:
 • حياطمون هیچ سودی از معاملات نمی‌برد و مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد.
 • در صورت مشاهدهٔ مورد مشکوک یا تخلف، از طریق تماس با ما، تيم پشتيبانى حياطمون را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری کالا و خدمات ندارد. قیمت‌ آگهی توسط آگهی‌دهنده مشخص می‌شود. در صورت مشاهده آگهی‌هایی با قیمت نامعقول، از طریق تماس با ما را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون از هویت آگهی‌دهندگان و آگهی‌بینندگان آگاه نمی‌باشد. بنابراین کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.
 • در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما ایجاد شده است، حياطمون همکاری‌های لازم را با مراجع قانونی انجام می‌دهد.
زنگ خطرها در معامله؛ بیشتر احتیاط کنید وقتی:
 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد.
 • درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
 • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی درباره ی کالا ارائه نمی‌کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معامله ی حضوری را رد کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • خریدار بخواهد بدون دیدن کالا، آن را با قیمت عالی بخرد.
 • آگهی‌دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده توسط سایت حياطمون معرفی می‌کند.

مشکلی برایتان پیش آمده است؟

در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی آگهی‌دهندگان یا آگهی‌بینندگان، از طریق تماس با پشتیبانی حياطمون، ما را در جریان قرار دهید.
براى ثبت نام در حياطمون كافيست از روي گزينه ثبت نام و ورود در بالاي صفحه اصلى وبسايت ،يا از اینجا وارد شويد ، روی گزينه عضو شويد بزنيد و با وارد كردن اطلاعات خود به راحتی در حياطمون ثبت نام كنيد . پس از ثبت نام در حياطمون ، شما ميتوانيد با وارد كردن ايميلی كه با آن ثبت نام كرديد و رمز عبورتان در اینجا وارد حياطمون شويد .
اگر رمز عبور براى وارد شدن به حياطمون را فراموش كرده ايد ، اصلا نگران نباشيد ، برای بازيابى رمز عبور خود ميتوانيد از صفحه ورود و ثبت نام روی گزينه رمز عبورم را فراموش كرده ام بزنيد ، با وارد كردن ايميلي كه با آن در حياطمون ثبت نام كرده ايد ، ايميلی براى شما فرستاده ميشه كه ميتوانيد از طريق آن رمز عبور خود را دوباره انتخاب كنيد .
براى دسترسى به آگهى هاى خود بايد وارد حساب كاربرى خود شده و از قسمت آگهى هاى من آگهى هاى خود را مشاهده كنيد . اگر هنوز در حياطمون عضو نشديد ، از اینجا مى توانيد به صورت رايگان عضو شويد ،
براى نشان كردن يك آگهى ابتدا مى بايست در سايت عضو شود ، از اینجا مى توانيد عضو شويد . وارد آگهی مورد نظر مى شويد و بر روى گزينه ى نشان كردن مى زنيد تا نوشته ى درون گزینه تغيير كند، در چنين حالتی آگهى مورد نظر نشان شده است . براى مشاهده آگهى هاى نشان شده از حساب كاربرى خود وارد قسمت نشان شده ها شويد.
ابتدا از اینجا وارد حياطمون شويد ، اگر هنوز در حياطمون عضو نشديد ، از اینجا مى توانيد به صورت رايگان عضو شويد ، سپس وارد حساب كاربرى خود شويد و از آنجا وارد موجودى من شويد تا موجودى حسابتان را مشاهده كنيد .
براى شارژ كردن موجودى حساب خود ابتدا بايد از اینجا وارد حياطمون شويد ، اگر هنوز در حياطمون عضو نشديد ، از اینجا مى توانيد به صورت رايگان عضو شويد . وارد حساب كاربرى خود شده و از قسمت موجودى ، مبلغ مورد نظر را وارد كرده و روى دكمه پرداخت بزنيد تا فرآيند پرداخت را كامل كنيد .
براى به روز رسانى مشخصات فردى خود ، وارد حساب كاربرى خود شده و به راحتى مشخصات خود را وارد كنيد و دكمه ذخيره را بزنيد . اگر هنوز در حياطمون عضو نشديد ، از اینجا مى توانيد به صورت رايگان عضو شويد .
وارد حساب كاربرى خود شده و از قسمت پروفايل آدرس خود را كامل بنويسيد و دكمه ذخيره را بزنيد .
براي مشاهده آگهى خود ميتوانيد وارد حساب كاربرى خود شويد و آگهى هاى خود را از قسمت آگهى هاى من ، مشاهده كنيد
براي افزايش بازديد آگهى خود می توانيد از دو روش اقدام كنيد . ويژه كردن آگهی خود و قرار دادن آگهی در ويترين حياطمون .
شما می توانيد براى حذف آگهى خود به هر دليلى ، وارد حساب كاربرى خود شده و از قسمت آگهی هاى من گزينه پاك كردن آگهى را برای هر كدام از آگهى هايتان بزنيد و آن را پاك كنيد .
آگهی‌هایی که در «حياطمون» ثبت می‌شوند به چند دلیل ممکن است از  «حياطمون» حذف شوند. در این قسمت سعی داریم این دلایل را در مراحل مختلف توضیح دهیم تا با آگاهی کامل از این موارد از حذف آگهی خود جلوگیری نمایید.

در صورتی که آگهی شما توسط تعداد زیادی از کاربران گزارش شود، آگهی شما از روی «حياطمون» حذف می‌گردد.
شهرها بر اساس جمعيت ايرانيان ساكن در آنها به حياطمون اضافه شدند . در صورتی كه در خواست هاى اضافه شدن شهرى زياد باشد ، تيم حياطمون با افتخار تمام خدمات را در آن شهر هم ارائه خواهد داد . برای درخواست اضافه شدن شهر ميتوانيد از قسمت تماس با ما درخواست خود را براى ما ارسال كنيد
در صورتی كه انتقاد و يا پيشنهادی برای بهبود امكانات حياطمون در ذهن خود داريد حتما با ما در ميان بگذاريد تا افتخار همفكری با هموطنان عزيزمون رو داشته باشيم . بی شك تمامى نظرات شما توسط تيم فنی ملاحظه و بررسی ميشوند و براى تكميل پيشنهاد ، تيم فنی با شما ارتباط خواهد گرفت .
اگر نسبت به عملكرد و يا كارايی حياطمون انتقادى داريد ، لطفا آن را از طريق صفحه تماس با ما در ميان بگذاريد .
در صورتی كه از آگهى حذف شده اى شكايت داريد می توانيد اين موضوع را از طريق صفحه تماس با ما با ما در ميان بگذاريد ضمنا تيم پشتيبانی حياطمون ، جهت پيگيری شكايت شما از طريق مراجع قضايی مربوطه را همكارى لازم را به عمل می آورد
آگهى مورد نظر را به تيم پشتيبانی ما از طريق صفحه تماس با ما گزارش كنيد تا شخص مورد نظر با اجازه درج مجدد آگهى را در حياطمون نداشته باشد . ضمنا تيم حياطمون همكارى هاى لازم را جهت پيگيری قانونی شكايت شما انجام خواهد داد .
در صورتی كه در محيط حياطمون براي شما مزاحمتي ايجاد شود مي توانيد با تيم پشتيباني حياطمون از طريق صفحه تماس با ما ارتباط برقرار كنيد تا به سرعت مشكل رفع شود .

اگر عمدا يا سهوا با استفاده از ايميل شما آگهى توسط شخص ديگرى ثبت شد ، برای پيگيری با تيم پشتيبانى ما تماس بگيريد .

در صورت سواستفاده از اطلاعات تماس شما ، اين موضوع را با تيم پشتيبانی حياطمون در ميان بگذاريد تا بتوانيم همكارى هاى لازم با شما را براى پيگيرى شكايت شما از فرد خاطى انجام دهيم .
در صورت مشاهده هرگونه از مواردی که لیست آن در زیر آمده است، از طريق صفحه تماس با ما تخلف آگهى را براي ما ايميل كنيد .
 • محتوای آگهی نامناسب است.
 • اطلاعات آگهی گمراه‌کننده و یا دروغ است.
 • آگهی اسپم است و چندین بار پست شده است.
 • آگهی در دسته‌بندی نامربوط قرار گرفته است.
 • قیمت آگهی نامناسب است.
 • خدمات، کالا و یا ملک آگهی شده دیگر موجود نیست.
 • کالا یا خدمات ارائه شده مشمول «فهرست مصادیق محتوای مجرمانه» می‌شود.
 • دلایل دیگر (در این بخش می‌توانید دلیل خود را بصورت کامل برای ما بنویسید)
شما با گزارش تخلف آگهی مستقیما این موضوع را به تیم مدیریت محتوای «حياطمون» منتقل می‌کنید
حياطمون خدمات مختلفی را خدمت هموطنان ايرانی در سراسر دنيا ارائه می دهد . از جمله درج آگهی ، سفارش آنلاين غذا و همچنين خدمات ديگری كه به زودی به مجموعه ما برای خدمت رسانی به هموطنان عزيز اضافه می شوند .
حياطمون اولين پلتفرم درج و ثبت رايگان آگهى و سفارش آنلاين غذا از رستوران هاى ايرانى خارج از كشور برای ايرانيان ساكن خارج از كشور هست . شما همچنين ميتوانيد از برخی خدمات ويژه حياطمون با پرداخت مبلغی اندك استفاده كنيد . تمامی پرداخت ها به صورت آنلاين ، كاملا ايمن و از طريق تمام كارت بانك هاى بين المللی (Visa Card, Master Card, Debit Card) قابل پرداخت هستند.
در صورتی كه برای هر كدام از خدمات ويژه كردن آگهی ، قرار دادن آگهی در ويترين و يا سفارش آنلاين غذا اقدام كرديد و خدمت مورد نظر ارائه نشده است ، تا ٧٢ ساعت شكيبا باشيد ، اگر مبلغ از طريق بانك به حساب شما پرداخت نشد ، پس از آن به تيم پشتيبانی حياطمون از اينجا مراجعه كنيد تا همكارى لازم برای بازگرداندن مبلغ به شما را انجام دهيم .
اگر مراجع قضايي دستور به حذف آگهى خاصى دهند ، حياطمون آن را حذف خواهد كرد و همچنين اگر گزارش تخلف يك آگهى بيش از ٥ بار شود ، تيم حياطمون آگهى مورد نظر را حذف خواهد كرد .

آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در حياطمون تأیید می‌کنند که آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود و همچنین دارای سن بالای ۱۸ سال هستند.
 • مغایرت با قوانین بين المللی
 • ناقض حریم شخصی افراد
 • درج قیمت در عنوان آگهی
 • هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند.
 • هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد
 • ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک
 • هر گونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی
 • شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،
 • هر شکلی از شرط‌بندی (با جایزه یا بدون جایزه)،
 • هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن،
 • کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد،
 • خرید و فروش اعضای بدن، مانند:‌ کلیه
 • پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور .
 • خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،
 • معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با حياطمون را دارند.
 • درج مکرر آگهی‌‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز،
 • ارسال مجدد یک آگهی‌‌ که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد،
 • آگهی‌های فروش سیم کارت که شماره‌ی آن در عنوانِ آگهی درج نشده باشد
 • هرگونه اشاره کسب و کارها به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات به جز در دسته‌بندی خدمات .
 هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی دهنده مسئول آن تلقی شده و حياطمون در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد
معامله ی حضوری ؛ امن‌ترین راه معامله
 • معامله و پرداخت حضوری: امن‌ترین و بهترین راه خرید، معامله ی حضوری است. یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده، کالا را ببیند، بررسی کند و همان زمان مبلغ را پرداخت نماید. هرگز بعد از تحویل کالا یا خدمات، پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید.
 • مکان امن: برای معامله ی حضوری، مکان‌های عمومی و شلوغ مانند شعب بانک و کلانتری‌ها مناسب هستند.
 • شواهد معامله: بهتر است هنگام خرید کالا، رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.
نکات مهم در انتقال وجه:
 • پرداخت نقدی: بهتر است پرداخت مبلغ به صورت نقدی باشد.
 • پرداخت اینترنتی و کارت به کارت: در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت، به دیدن رسید پرداخت اکتفا نکنید. قبل از تحویل کالا، شخصاً از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید .
نکات مهم پیش از معامله :
 • بیعانه ندهید: هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و... پرداخت نکنید. در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد، لطفاً مورد را از طریق «تماس با ما » به تيم پشتيبانی حياطمون اطلاع دهید.
 • ذخیرهٔ اطلاعات: اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.
 • امنیت در ملاقات: اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید بپردازید یا کالای گران قیمتی را با خود حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً کسی همراه شما باشد. در غیر این صورت، فردی را در جریان جزئیات مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.
 • درخواست فاکتور خرید: در مورد برخی کالاها مثل طلا و جواهر، بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.
 • درخواست بسته‌بندی اولیه: برای خرید وسایل الکترونیکی (مانند گوشی موبایل، تبلت، لپتاپ و …)، بهتر است از فروشنده بخواهید بسته‌بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.
 • مدارک مالکیت و شناسایی کالا: در معاملات خودرو، بررسی تمام مدارک مالکیت و شناسایی خودرو الزامی است. تجربه نشان داده است خودروهایی که با تفویض وکالت‌های مکرر مورد معامله قرار می گیرند، مشکوک هستند.
 • پرهیز از مزاحمت: دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است، فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.
امکان معاملهٔ حضوری وجود ندارد؟ دقت کنید:
 • اطمینان از کالا: قبل از دیدن کالا و بررسی مشخصات مورد نظرتان، پرداخت نکنید.
 • دریافت مبلغ: برای پیگیری واریز مبلغ، حتماً حساب خود را چک کنید و به تصویر فیش پرداختی و رسید پرداخت اینترنتی اعتماد نکنید.
 • تصاویر و اطلاعات کالا: از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از کالا را در اختیار شما بگذارد .
 • پرهیز از اعتماد بی‌جا: ارائه کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس، شمارهٔ تلفن ثابت، اطلاعات حساب بانکی، شناسهٔ شبکه های اجتماعی و ... معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست. چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.
 • خرید پستی: در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا، هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش بدون خطر نیست و حياطمون این روش را توصیه نمی‌کند.
 • مغایرت کالا با اطلاعات آگهی: در صورت مطابق‌ نبودن مشخصات کالا با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، کالا را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.
نقش حياطمون در معاملات:
 • حياطمون هیچ سودی از معاملات نمی‌برد و مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد.
 • در صورت مشاهدهٔ مورد مشکوک یا تخلف، از طریق تماس با ما، تيم پشتيبانى حياطمون را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری کالا و خدمات ندارد. قیمت‌ آگهی توسط آگهی‌دهنده مشخص می‌شود. در صورت مشاهده آگهی‌هایی با قیمت نامعقول، از طریق تماس با ما را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون از هویت آگهی‌دهندگان و آگهی‌بینندگان آگاه نمی‌باشد. بنابراین کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.
 • در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما ایجاد شده است، حياطمون همکاری‌های لازم را با مراجع قانونی انجام می‌دهد.
زنگ خطرها در معامله؛ بیشتر احتیاط کنید وقتی:
 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد.
 • درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
 • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی درباره ی کالا ارائه نمی‌کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معامله ی حضوری را رد کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • خریدار بخواهد بدون دیدن کالا، آن را با قیمت عالی بخرد.
 • آگهی‌دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده توسط سایت حياطمون معرفی می‌کند.

مشکلی برایتان پیش آمده است؟

در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی آگهی‌دهندگان یا آگهی‌بینندگان، از طریق تماس با پشتیبانی حياطمون، ما را در جریان قرار دهید.
هرگونه استفاده از حياطمون به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. حياطمون هیچ گونه توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشر شده‌ در حياطمون استفاده می‌کنند.
 • تلاش حياطمون ، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها برعهده نمی‌گیرد.
 • مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهده‌ی کاربر است و حياطمون هیچ تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.
 • کاربرانِ حياطمون هميشه مي توانند آگهي خود را ويرايش كنند ، بنابراین حياطمون، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج شده در سایت نمی‌پذیرد و صرفاً مطالب درج شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.
 • مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به حياطمون ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهدهی فرستنده اطلاعات است.
 • حياطمون مختار است هر گونه پیام، آگهی یا عکس ارسالی به سایت، یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به کاربر یا ایجاد شده توسط کاربر می‌باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.
 • مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به دیوار که به واسطه‌ی اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و حياطمون مسئولیتی در قبال آنها ندارد.
 • آگهی‌های حياطمون با هزینه‌ی گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده شده است. استفاده کننده از حياطمون حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال شده به حياطمون را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.
به چند دليل ممكن است آگهى شما از حياطمون حذف شده باشد ، اول اين كه مقامات قضايی دستور به حذف آگهى شما را بدهند ، دوم اين كه تعداد گزارشات تخلف آگهى شما از طرف كاربران حياطمون به ٥ گزارش برسد ، و سوم اينكه آگهی شما حاوی يكی از موارد ذكر شده در اينجا باشد .
از بيشترين دلايل حذف آگهى ميتوان به نامناسب بودن محتوا آگهى و همچنين قرار دادن آگهى در دسته بندى نامناسب نام برد .
همچنين اگر تعداد گزارشات تخلف يك آگهی به ٥ برسد ، آگهى توسط تيم پشتيبانى حياطمون حذف خواهد شد .
حياطمون خدمات مختلفی را خدمت هموطنان ايرانی در سراسر دنيا ارائه می دهد .از جمله
معامله ی حضوری ؛ امن‌ترین راه معامله
 • معامله و پرداخت حضوری: امن‌ترین و بهترین راه خرید، معامله ی حضوری است. یعنی خریدار در ملاقات حضوری با فروشنده، کالا را ببیند، بررسی کند و همان زمان مبلغ را پرداخت نماید. هرگز بعد از تحویل کالا یا خدمات، پرداخت مبلغ را به زمان دیگری موکول نکنید.
 • مکان امن: برای معامله ی حضوری، مکان‌های عمومی و شلوغ مانند شعب بانک و کلانتری‌ها مناسب هستند.
 • شواهد معامله: بهتر است هنگام خرید کالا، رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.
نکات مهم در انتقال وجه:
 • پرداخت نقدی: بهتر است پرداخت مبلغ به صورت نقدی باشد.
 • پرداخت اینترنتی و کارت به کارت: در صورت پرداخت اینترنتی یا کارت به کارت، به دیدن رسید پرداخت اکتفا نکنید. قبل از تحویل کالا، شخصاً از وارد شدن مبلغ به حسابتان مطمئن شوید .
نکات مهم پیش از معامله :
 • بیعانه ندهید: هرگز پیش از دریافت کالا، هزینه‌ای تحت عنوان بیعانه، شیرینی، رزرو و... پرداخت نکنید. در صورتی که فروشنده از شما درخواست بیعانه کرد، لطفاً مورد را از طریق «تماس با ما » به تيم پشتيبانی حياطمون اطلاع دهید.
 • ذخیرهٔ اطلاعات: اطلاعات فروشنده و آگهی را حتماً ذخیره کنید تا در صورت نیاز، دسترسی سریع داشته باشید.
 • امنیت در ملاقات: اگر می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید بپردازید یا کالای گران قیمتی را با خود حمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً کسی همراه شما باشد. در غیر این صورت، فردی را در جریان جزئیات مکان و زمان ملاقات و مشخصات طرف مقابل بگذارید.
 • درخواست فاکتور خرید: در مورد برخی کالاها مثل طلا و جواهر، بهتر است از فروشنده بخواهید فاکتور خرید را به همراه داشته باشد.
 • درخواست بسته‌بندی اولیه: برای خرید وسایل الکترونیکی (مانند گوشی موبایل، تبلت، لپتاپ و …)، بهتر است از فروشنده بخواهید بسته‌بندی اولیه کالا را نیز ارائه کند.
 • مدارک مالکیت و شناسایی کالا: در معاملات خودرو، بررسی تمام مدارک مالکیت و شناسایی خودرو الزامی است. تجربه نشان داده است خودروهایی که با تفویض وکالت‌های مکرر مورد معامله قرار می گیرند، مشکوک هستند.
 • پرهیز از مزاحمت: دادن اطلاعات شخصی که نامربوط به معامله است، فقط احتمال مزاحمت را بالا می برد.
امکان معاملهٔ حضوری وجود ندارد؟ دقت کنید:
 • اطمینان از کالا: قبل از دیدن کالا و بررسی مشخصات مورد نظرتان، پرداخت نکنید.
 • دریافت مبلغ: برای پیگیری واریز مبلغ، حتماً حساب خود را چک کنید و به تصویر فیش پرداختی و رسید پرداخت اینترنتی اعتماد نکنید.
 • تصاویر و اطلاعات کالا: از فروشنده بخواهید تصاویر واضح و اطلاعات کافی از کالا را در اختیار شما بگذارد .
 • پرهیز از اعتماد بی‌جا: ارائه کردن اطلاعات شخصی مانند آدرس، شمارهٔ تلفن ثابت، اطلاعات حساب بانکی، شناسهٔ شبکه های اجتماعی و ... معیاری برای اعتماد کردن به طرف مقابل نیست. چون ممکن است از اطلاعات شخص دیگری سوء استفاده شده باشد.
 • خرید پستی: در خرید پستی، شما قبل از اطمینان از صحت کالا، هزینه را پرداخت می‌کنید. این روش بدون خطر نیست و حياطمون این روش را توصیه نمی‌کند.
 • مغایرت کالا با اطلاعات آگهی: در صورت مطابق‌ نبودن مشخصات کالا با مشخصات ذکر شده توسط فروشنده، کالا را بلافاصله برگشت دهید و نزد خود نگه ندارید.
نقش حياطمون در معاملات:
 • حياطمون هیچ سودی از معاملات نمی‌برد و مسئولیتی نیز در قبالشان ندارد.
 • در صورت مشاهدهٔ مورد مشکوک یا تخلف، از طریق تماس با ما، تيم پشتيبانى حياطمون را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون هیچ دخالتی در قیمت‌گذاری کالا و خدمات ندارد. قیمت‌ آگهی توسط آگهی‌دهنده مشخص می‌شود. در صورت مشاهده آگهی‌هایی با قیمت نامعقول، از طریق تماس با ما را در جریان قرار دهید.
 • حياطمون از هویت آگهی‌دهندگان و آگهی‌بینندگان آگاه نمی‌باشد. بنابراین کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.
 • در صورتی که مزاحمت یا مشکلی برای شما ایجاد شده است، حياطمون همکاری‌های لازم را با مراجع قانونی انجام می‌دهد.
زنگ خطرها در معامله؛ بیشتر احتیاط کنید وقتی:
 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می رسد.
 • درخواست بیعانه قبل از دریافت کالا، به هر عنوانی توسط فروشنده پیشنهاد شود.
 • فروشنده اطلاعات شفاف و کاملی درباره ی کالا ارائه نمی‌کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی درخواست معامله ی حضوری را رد کند.
 • طرف مقابل بدون دلیل منطقی اطلاعات شخصی یا حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • خریدار بخواهد بدون دیدن کالا، آن را با قیمت عالی بخرد.
 • آگهی‌دهنده خود را از فروشندگان معتبر و تأیید شده توسط سایت حياطمون معرفی می‌کند.

مشکلی برایتان پیش آمده است؟

در صورت بروز هرگونه مشکل از سوی آگهی‌دهندگان یا آگهی‌بینندگان، از طریق تماس با پشتیبانی حياطمون، ما را در جریان قرار دهید.
برای ثبت رايگان آگهی در حياطمون ، ابتدا بايد از اینجا عضو سايت شويد. با زدن دكمه ثبت آگهی در صفحه اصلی می توانيد ثبت آگهى در حياطمون را آغاز كنيد. ضمن اين كه ثبت آگهی در حياطمون صرفا مختص ايرانيان خارج از كشور می باشد .

واضح است كه هموطنان عزيز ساكن ايران هم می توانند از دسته بندى هاى مختلف مانند كاريابى و املاك در شهرهاى مختلف دنيا جهت مشاهده آگهى ها بهره ببرند .
به چند دليل ممكن است آگهى شما از حياطمون حذف شده باشد ، اول اين كه مقامات قضايی دستور به حذف آگهى شما را بدهند ، دوم اين كه تعداد گزارشات تخلف آگهى شما از طرف كاربران حياطمون به ٥ گزارش برسد ، و سوم اينكه آگهی شما حاوی يكی از موارد ذكر شده در اينجا باشد .
شما می توانيد براى حذف آگهى خود به هر دليلى ، وارد حساب كاربرى خود شده و از قسمت آگهی هاى من گزينه پاك كردن آگهى را برای هر كدام از آگهى هايتان بزنيد و آن را پاك كنيد .
براي افزايش بازديد آگهى خود می توانيد از دو روش اقدام كنيد . ويژه كردن آگهی خود و قرار دادن آگهی در ويترين حياطمون .
با قرار دادن آگهى در ويترين حياطمون می توانيد توجه صدها هزار كاربر و بازديدكننده را به آگهى خود جذب كنيد .

براى قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون مى توانيد از دو راه اقدام كنيد :

راه اول : در هنگام ثبت رايگان آگهى

بعد از پر كردن موارد مربوط به ثبت آگهى ، شما با سه گزينه رو به رو مي شويد : ثبت رايگان آگهى ، ويژه كردن آگهى و ويترين كردن آگهى براى قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون پس از زدن دكمه ويترين كردن آگهی آگهی ، يكی از تعرفه ها را انتخاب می كنيد و پس از پرداخت تعرفه از طريق كارت بانك هاى بين المللى آگهى شما در ويترين قرار داده می شود .

راه دوم : بعد از ثبت رايگان آگهى

ممكن است كمى بعد يا حتی چند روز بعد از ثبت رايگان آگهی خود تصميم به قرار دادن آگهى خود در ويترين حياطمون بگيريد ،براى اين كار بعد از ورود به حساب كاربری خود به قسمت آگهی های من برويد ، زير آگهی مورد نظر ، روی دكمه ويترين كردن آگهى بزنيد ، تعرفه مورد نظر خود را انتخاب كنيد و پس از پرداخت از طريق كارت بانك هاى بين المللى ، آگهى شما در ويترين حياطمون قرار داده می شود .
تمام حقوق متعلق به حیاطمون میباشد Hayatemoon